JavaScript Nedir ?

JavaScript nedir , javascript betik bir programlama dilidir. JS sayesinde sayfalarınıza dinamik işlemler ekleyebiilirsin.  Kullanıcı ile hazırlamış olduğunuz sayfanız ile etkileşimi arttırarak kullanıcılara daha iyi bir deneyim yaratabilirsiniz .  Javascript kullanıcı tarayıcısında yani kullanıcı taraflı olarak çalışmaktadır . Bunun dışında  NODEJS ile sunucu taraflı da çalıştırabilirsiniz. Bu sayede javascript dünyasının sağladığı bir çok kolaylık ve özellikten hem siz hem de kullanıcılarınız faydalanabilir .

JavaScript Nasıl Öğrenebilirim?

Günümüzde javascript öğrenmek artık çok kolay bir hale gelmiştir . Bir çok online kaynaktan video derslere katılabilirsin. Bunların dışında bir çok javascript dili ile alakalı makale bulunmaktadır. Ancak bu kaynakları kullanırken yapmanız gereken aslında çok sık tekrar etmek , kullanılan terminolojileri araştırmak , örnekleri inceleyip ve en önemlisi öğrendikleriniz ile alakalı kendi örneklerinizi oluşturmanızdır .

JavaScript ve Java Arasındaki Fark Nedir?

Bu iki güçlü yazılım dili arasında yazım şekiller ve standart kütüphanelerdeki benzerlikler haricinde bir bağlantı yoktur .

 

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.